Ką daryti jeigu neturite Photoshop programos?

Šeštadienis, 16 Spalis 2010 00:13 administratorius
Spausdinti PDF

GIMP (GNU Image Manipulation Program) – laisva daugiaplatformė piešimo programa. Daugiausiai skirta taškinės grafikos iliustracijų manipuliavimui, tačiau yra ir minimalus vektorinio manipuliavimo palaikymas, paprastai GIMP naudojama nuotraukoms bei kitoms iliustracijoms (pvz., reklamoms) modifikuoti (dydžiui ar spalvoms keisti, nereikalingiems elementams maskuoti ir pan.), logotipams bei kitoms iliustracijoms kurti, programa taip pat galima sukurti animuotas iliustracijas.

Turi pilną piešimo įrankių komplektą: teptukai, pieštukai, purškimo bei klonavimo įrankiai ir t. t., taip pat labai daug įvairiausių efektų (filtrų) bei automatizuotų įrankių (skriptų) įvairiems veiksmams (pvz., fotografijos pasendinimui) atlikti. Supranta daugumą paplitusių bylų formatų - PNG, JPEG, TIFF, BMP, GIF, XCF, MPEG ir t. t., moka dirbti su sluoksniais bei video kadrais. GIMP programoje galima nesunkiai automatizuoti įvairius procesus (veiksmus) bei kurti priedus. Algoritmus galima programuoti Schema, Perl, Python TCL ir Ruby kalbomis.

Projektas pradėtas 1995 metais, tuo metu vadintas General Image Manipulation Program. Greičiausiai tai buvo pirmoji rimta galutiniam vartotojui skirta laisvoji programa. Ankstesni rimti darbai (GCC, Linux branduolys) buvo daugiausia kuriami „programuotojų ir programuotojams“. GIMP parodė, jog laisvosios programos tinka ne vien specialistams, psichologiškai atverdama kelią KDE, GNOME, Firefox, OpenOffice.org ir kitiems projektams.

Pagrindinis kuriamo produkto tikslas buvo suteikti nemokamą alternatyvą Adobe Photoshop programai, tačiau pastaroji vis dar vyrauja spausdinimo ir grafikos kūrimo srityse, taip pat kai kuriais aspektais teikia daugiau funkcionalumo, nei GIMP.

Taip pat yra sukurta GIMP modifikacija GIMPshop, kuri yra skirta Adobe Photoshop vartotojo sąsajos megėjams, taip norint patraukti daugiau vartotojų. Tiesa ši GIMP modifikacija kol kas mažiau populiari nei originalios GIMP versijos.

Programa išversta į lietuvių, rusų, lenkų ir daugelį kitų kalbų.

Interneto šaltinis: http://lt.wikipedia.org

Atnaujinta Sekmadienis, 17 Spalis 2010 16:04

Galerijos   PagrindinisApie mus