Fotografuok ir fokusuok

Ketvirtadienis, 20 Spalis 2011 11:41 Kristina
Spausdinti PDF

Bendrovė „Lytro“ pristatė fotoaparatą, kuriuo galima ne tik fotografuoti trimačius vaizdus, bet ir perfokusuoti nuotraukas.

„Lytro“ fotoaparato veikimas grindžiamas Stanfordo universiteto (JAV) mokslininkų tyrimu, susijusiu su šviesos lauko fotoaparatais, kurie fiksuoja kur kas daugiau informacijos nei įprastiniai skaitmeniniai fotoaparatai. Mokslininkai apie tokio fotoaparato principus diskutavo jau visą šimtmetį, tačiau naujausiems eksperimentams atlikti prireikė maždaug šimto fotoaparatų ir daug kompiuterių resursų.

Šis fotoaparatas fiksuodamas vaizdą automatiškai surenka visą informaciją apie priešais jį esantį šviesos lauką. Šiuos duomenis pavertus skaitmenine informacija, užfiksuotą vaizdą galima koreguoti pagal poreikius: pakeisti fokusavimo tašką, šviesumą ar net sukurti trimatį vaizdą.

Kamera veikia greičiau, be to, ji gali fotografuoti itin kokybiškus vaizdus tamsoje be blykstės.

R.Ngas tikina, kad fotokameros užfiksuotos nuotraukos užima tik nežymiai daugiau vietos, nei darytos įprastu fotoaparatu. Be to, aparato kaina bus panaši į šiuo metu rinkoje esančių „muilinių“.

„Lytro“ pristatė kelis parodomuosius kadrus, kuriuos galima koreguoti kompiuteryje: http://www.lytro.com/living-pictures#living-pictures/282?&_suid=480

Atnaujinta Penktadienis, 21 Spalis 2011 08:15

Galerijos   PagrindinisApie mus